SEO optimizavimas

SEO Optimizavimas

Pats paprasčiausias apibūdinimas – efektyvi reklama internete. Kartais žmonės nustemba, kodėl SEO paslaugos, kitaip vadinamas SEO optimizavimas kainuoja nemažai? Taip yra todėl, kad reikėtų pabrėžti žodį „EFEKTYVI“. Papasakosime daugiau. Pažodžiui SEO reiškia paieškos sistemų optimizavimas (angl. Search Engine Optimization). SEO optimizavimas padeda internetinei svetainei iškilti į „Google“ paieškų viršų – pirmąjį „Google“ puslapį. SEO specialistas kruopščiai atrenka jūsų verslui naudingiausius raktinius žodžius, pagal kuriuos jūsų būsimi klientai randa jūsų svetainę ir teikiamą paslaugą ar parduodamą prekę. Paskui SEO specialistas padaro visus reikalingus darbus, kad įvedus raktinį žodį ar frazę į „Google“ paieškos lauką, jūsų svetainė būtų matoma pačiame viršuje.

Pavyzdžiui, „vyriški drabužiai“ yra viena populiariausių raktinių frazių, kurią vesdami vyrai tikisi rasti sau tinkamų drabužių internete ir galbūt įsigyti. Jeigu jūs turite e. parduotuvę, kurioje prekiaujate vyriškais drabužiais, būtų gerai, kad įvedus minėtą frazę, jūsų e. parduotuvė pasirodytų „Google“ paieškos viršuje. Tai jums užtikrintų didesnį klientų srautą į svetainę. Juk dauguma žmonių paslaugų ir prekių ieško pirmame paieškos puslapyje, rečiau – antrame, o į kitus net neužsuka. Taip pat jūsų e. parduotuvė turi būti patraukli ir patogi naudoti, kad susidomėjęs klientas rastų, ko ieško ir prekę ar paslaugą norėtų įsigyti pas jus. SEO optimizavimo dėka internetinė svetainė tampa kokybiška ir patraukli. Tai skatina klientą mažiau galvoti, mažiau ieškoti kitų variantų, o tiesiog pasikliauti jūsų elektronine drabužių parduotuve.

Viskas kaip ir paprasta, bet iš tiesų, ir sudėtinga, nes „prasibrauti“ į pirmas pozicijas – tai atsakingas, ilgas ir kruopštus darbas, dažniausiai atliekamas kelių žmonių komandos. Profesionalūs SEO specialistai nuolat domisi naujovėmis. Juk „Google“ naudoja dirbtinį intelektą, nuolat tobulinami algoritmai. Siekiama, kad tik geriausiai klientų lūkesčius atitinkantys puslapiai būtų rodomi viršuje. Visi atliekami SEO darbai yra labai logiški, apmąstyti, ne kartą išbandyti ir iš tiesų veiksmingi, jeigu juos atlieka profesionalūs SEO specialistai.
SEO optimizavimas yra ilgalaikis procesas, o ne vienkartinis, kartais trunkantis metų metus. Jį galima būtų palyginti su sporto varžybomis. Net ir iškovojęs prizinę vietą, sportininkas negali atsipalaiduoti ir liautis treniravęsis, nes kitaip varžovai aplenks jį kitose rungtynėse. Taip pat ir internetinė svetainė, iškilusi į paieškos viršūnę, dėl konkurentų veiksmų gali prarasti savo poziciją. Būtent todėl SEO darbai turėtų būti atliekami nuolatos. Tiesa, kai SEO optimizavimas jau atliktas ir svetainę galima rasti „Google“ pirmajame puslapyje, palaikomieji darbai yra mažesnės apimties.

Taigi, SEO reklama tai ilgas ir sudėtingas kelias, turintis savo kainą, bet rezultatai stulbinantys, generuojantys gausius pardavimus bei pajamas! Todėl profesionalios SEO paslaugos atsiperka ir finansų, ir laiko atžvilgiu.

Kokius vitaminus turi gauti žmogus, kad būtų sveikas, geros nuotaikos, pilnas energijos? Pagrindiniai vitaminai yra A, B, C, D, E. Jeigu žmogus negautų bent vieno iš jų ilgesnį laiką, pavyzdžiui C, netrukus pradėtų sirgti. Lygiai taip pat ir SEO optimizacija – ji susideda iš skirtingų dalių, etapų, tačiau kiekvienas iš jų labai svarbus.

Pagrindinės dalys yra šios:
● internetinės svetainės analizė, „diagnostika“,
● konkurentų analizė,
● raktinių žodžių, frazių parinkimas,
● tinklalapio navigacijos meniu parengimas pagal raktinių žodžių tyrimą,
● vidinis SEO,
● išorinis SEO.

Kadangi SEO yra marketingo dalis, pradžioje įvertinsime jūsų internetinio verslo augimo galimybes, naudojamo marketingo strategiją, kad su SEO būtų pasiektas verslo ir pajamų augimas. Atliksime svetainės analizę, „diagnozuosime“, kokių vitaminų jai reikėtų daugiausiai. Išanalizavę stipriąsias ir silpnąsias puses, sudarysime reikiamų veiksmų planą, kad jūsų svetainė atrodytų labai gerai, palyginus su konkurentų, būtų patraukli klientams, o kartu papultų ir į „Google“ viršūnę.

Raktinių žodžių tyrimas

Namo statyba prasideda nuo tvirtų pamatų, o SEO optimizavimas – nuo raktinių žodžių tyrimo. Tai svarbus, pamatinis darbas, ant kurio „statomas“ visas tolesnis SEO projektas. Jo tikslas – sužinoti, kaip internete jūsų paslaugų ieško potencialūs klientai. Raktinių žodžių tyrimas padeda išsiaiškinti, kokie žodžiai ir frazės yra populiariausi ir tinkamiausi jūsų verslui, kad atvedę klientų srautą, sugeneruotų didžiausias pajamas. Tam atliekamas rinkos tyrimas ir jūsų svetainės analizė. Išsiaiškinama, kokius raktažodžius naudoja konkurentai ir parengiama aiški strategija, kaip juos nukonkuruoti.

Kaip pavyzdį paimkime tą pačią vyriškų drabužių e. parduotuvę. Atlikdami tyrimą matome, kad frazė „vyriški drabužiai“ „Google“ paieškoje vedama apie 70 kartų per mėnesį, „vyriski rubai“ – apie 200 kartų, „stilinga apranga vyrams“ – apie 10 kartų. Tokių raktinių frazių ir žodžių dažnai būna ne vienas ar penki, bet labai daug, po keletą puslapių. Reikia išsiaiškinti, kokias iš jų naudoja konkurentai, o kokias norėtumėte naudoti jūs. Kokios frazės geriausiai atitinka jūsų e. parduotuvės turinį. Su pasirinktais raktažodžiais toliau dirbama jūsų svetainės viduje, vėliau visame internete. Kol vieną dieną jūsų vyriškų drabužių e. parduotuvė atsiduria paieškos sistemos pirmame puslapyje, pavyzdžiui, vedant populiarią frazę „vyriski rubai“, ir kitas, prieš tai pasirinktas frazes.

Toliau parengiamas Meniu medis. Atėjęs į Meniu medį, lankytojas mato visą svetainės struktūrą, visas joje esančias nuorodas į puslapius, išdėstytus aiškia tvarka. Čia jis gali greitai surasti norimą puslapį ir nukeliavęs į jį, įsigyti ieškomą prekę / paslaugą. Meniu medį galima palyginti su paprastos parduotuvės lentynomis. Jeigu klientui reikia marinuotų pomidorų, įėjęs į parduotuvę, jis suranda marinuotų produktų lentyną ir pasiima savo prekę, užuot ilgai klaidžiojęs po parduotuvę. Meniu medyje klientas aiškiai mato visas internetinės svetainės lentynas-puslapius.

Vidinis SEO

Jau pats žodis „vidinis“ nusako, kad darbai yra atliekami svetainės viduje. Svetainė yra optimizuojama taip, kad „Google“ dirbtinis intelektas suprastų, jog ji yra tai, ko internete ieško potencialūs klientai, ir todėl aukščiau pozicionuotų.

Internetinės svetainės viduje atliekami šie darbai:
● sutvarkomas svetainės turinys – tekstai, nuotraukos, video įrašai – suderinami su SEO taisyklėmis, paruošiami lankytojų srautui,
● sutvarkomi meta duomenys,
● atliekamas techninis SEO.

Internetinės svetainės turinys – tekstai ir nuotraukos turi atitikti SEO reikalavimus. „Google“ naudojamas dirbtinis intelektas, kuris šmirinėja po jūsų svetainę, puikiai atpažįsta ar parašytas tekstas atitinka teikiamas paslaugas, siūlomas prekes. Todėl svetainės tekstuose reikia tinkamai panaudoti raktažodžius ir siekti aukštos kokybės. Svarbu, kad jie būtų lengvai skaitomi, aiškūs klientams ir geresni negu konkurentų svetainėse.

„Google“ visada „stengiasi“ dėl kliento, paieškos naudotojo, todėl reikia nepamiršti, kad geri SEO tekstai svetainėje kuriami klientui. Jeigu rinkdamasis parduotuvę mieste žmogus kliaujasi rega, apžiūrėdamas vitrinas, tai internete vitrinų nėra, šį vaidmenį atlieka žodžiai ir paveiksliukai. Reikiami žodžiai turi vesti klientą nuo raktažodžio įvedimo iki jūsų e. parduotuvės, o paskui – prekės / paslaugos užsakymo. Žodžiai turi padėti susigaudyti, apsispręsti, o ne klaidinti. Taigi neužtenka svetainėje įrašyti kelis raktažodžius – SEO tekstai turi būti naudingi, informatyvūs ir patrauklūs, skatinantys pardavimus.

Meta duomenys

Paaiškinsime pavyzdžiu, kas yra meta duomenys. Klientas, įvedęs raktažodį „vyriškos kelnės“ mato jūsų e. parduotuvę paieškos sistemoje, o taip pat ir kitas. Pirmiausia į akis jam krinta svetainių pavadinimai didelėmis mėlynomis raidėmis paieškos lauke. Tai – „Meta Title“. Po juo – svetainės nuoroda, o dar žemiau – aprašymas smulkiomis raidėmis, tai „Meta Description“.
Skaitydamas mūsų ir kitų e. parduotuvių pavadinimus ir aprašymus, klientas nusprendžia, į kurią svetainę pirmiausiai užsuks. Todėl šios meta žymės turi atitikti svetainės turinį ir kliento lūkesčius. Kai vidinis SEO eina į pabaigą, reikalingas SEO auditas ir techninis SEO. Jo metu tikrinamos programavimo klaidos. Pajungiamas „sitemap.xml“ tam, kad jūsų internetinė svetainė / parduotuvė būtų indeksuojama „Google“, užpildoma „schema.org“, patikrinamas svetainės užsikrovimo greitis, tinkamumas mobiliesiems įrenginiams ir atliekami kiti panašūs techniniai darbai.

Išorinis SEO

Išorinis SEO atliekamas tik tada, kai svetainėje jau padarytas vidinis SEO. Norint suprasti, kas tai yra, jį galima palyginti su ryšių užmezgimu. Gyvenime ir versle siekiant sėkmės, naudinga turėti ryšių, draugų, kurie gali prisidėti ar bendradarbiauti, įgyvendinant idėją. Vis tik aplinkui yra labai daug žmonių, kurie neturi jokio ryšio su jūsų idėjomis, siekimais, todėl jums reikia tik tam tikrų, naudingų ryšių. Juos galima užmegzti vis populiarėjančiuose verslo susitikimuose, renginiuose.

Internetiniam verslui taip pat reikia „naudingų ryšių“, tik šią paskirtį atlieka ne žmonės, o kokybiškos nuorodos, vedančios į jūsų svetainę. Jos paskleidžiamos aukštą reitingą turinčiuose portaluose. „Google“ visus portalus reitinguoja, tikrinama jų kokybė. Nuorodų platinimas žemo reitingo portaluose gali atnešti daugiau žalos, negu naudos. Jeigu turite daug kokybiškų atgalinių nuorodų, vaizdžiai tariant tinkamų „ryšių“ su savo internetine svetaine, „Google“ „nusprendžia“, kad jūsų svetainė yra svarbi ir aukščiau ją pozicionuoja.

SEO straipsnių rašymas ir platinimas taip pat įeina į išorinio SEO darbus. SEO straipsniai turi būti originalūs, atitikti optimizavimo taisykles, turėti raktažodžių ir reikiamų nuorodų.

Jeigu vis dar turite klausimų, neaiškumų ar norėtumėte, kad įvertintume jūsų internetinę svetainę, jums pravers SEO konsultacija. Nedvejodami skambinkite, rašykite, mes pasiruošę jums padėti visais klausimais. Juk ši informacija tai tik maža dalelė to, ką galima būtų pasakyti apie SEO optimizavimą.

Viskas kaip ir paprasta, bet iš tiesų, ir sudėtinga, nes „prasibrauti“ į pirmas pozicijas – tai atsakingas, ilgas ir kruopštus darbas, dažniausiai atliekamas kelių žmonių komandos. Profesionalūs SEO specialistai nuolat domisi naujovėmis. Juk „Google“ naudoja dirbtinį intelektą, nuolat tobulinami algoritmai. Siekiama, kad tik geriausiai klientų lūkesčius atitinkantys puslapiai būtų rodomi viršuje. Visi atliekami SEO darbai yra labai logiški, apmąstyti, ne kartą išbandyti ir iš tiesų veiksmingi, jeigu juos atlieka profesionalūs SEO specialistai.
SEO optimizavimas yra ilgalaikis procesas, o ne vienkartinis, kartais trunkantis metų metus. Jį galima būtų palyginti su sporto varžybomis. Net ir iškovojęs prizinę vietą, sportininkas negali atsipalaiduoti ir liautis treniravęsis, nes kitaip varžovai aplenks jį kitose rungtynėse. Taip pat ir internetinė svetainė, iškilusi į paieškos viršūnę, dėl konkurentų veiksmų gali prarasti savo poziciją. Būtent todėl SEO darbai turėtų būti atliekami nuolatos. Tiesa, kai SEO optimizavimas jau atliktas ir svetainę galima rasti „Google“ pirmajame puslapyje, palaikomieji darbai yra mažesnės apimties.

Pagrindinės dalys yra šios:
● internetinės svetainės analizė, „diagnostika“,
● konkurentų analizė,
● raktinių žodžių, frazių parinkimas,
● tinklalapio navigacijos meniu parengimas pagal raktinių žodžių tyrimą,
● vidinis SEO,
● išorinis SEO.

Kadangi SEO yra marketingo dalis, pradžioje įvertinsime jūsų internetinio verslo augimo galimybes, naudojamo marketingo strategiją, kad su SEO būtų pasiektas verslo ir pajamų augimas. Atliksime svetainės analizę, „diagnozuosime“, kokių vitaminų jai reikėtų daugiausiai. Išanalizavę stipriąsias ir silpnąsias puses, sudarysime reikiamų veiksmų planą, kad jūsų svetainė atrodytų labai gerai, palyginus su konkurentų, būtų patraukli klientams, o kartu papultų ir į „Google“ viršūnę.

Vidinis SEO

Jau pats žodis „vidinis“ nusako, kad darbai yra atliekami svetainės viduje. Svetainė yra optimizuojama taip, kad „Google“ dirbtinis intelektas suprastų, jog ji yra tai, ko internete ieško potencialūs klientai, ir todėl aukščiau pozicionuotų.

Internetinės svetainės viduje atliekami šie darbai:
● sutvarkomas svetainės turinys – tekstai, nuotraukos, video įrašai – suderinami su SEO taisyklėmis, paruošiami lankytojų srautui,
● sutvarkomi meta duomenys,
● atliekamas techninis SEO.

Internetinės svetainės turinys – tekstai ir nuotraukos turi atitikti SEO reikalavimus. „Google“ naudojamas dirbtinis intelektas, kuris šmirinėja po jūsų svetainę, puikiai atpažįsta ar parašytas tekstas atitinka teikiamas paslaugas, siūlomas prekes. Todėl svetainės tekstuose reikia tinkamai panaudoti raktažodžius ir siekti aukštos kokybės. Svarbu, kad jie būtų lengvai skaitomi, aiškūs klientams ir geresni negu konkurentų svetainėse.

„Google“ visada „stengiasi“ dėl kliento, paieškos naudotojo, todėl reikia nepamiršti, kad geri SEO tekstai svetainėje kuriami klientui. Jeigu rinkdamasis parduotuvę mieste žmogus kliaujasi rega, apžiūrėdamas vitrinas, tai internete vitrinų nėra, šį vaidmenį atlieka žodžiai ir paveiksliukai. Reikiami žodžiai turi vesti klientą nuo raktažodžio įvedimo iki jūsų e. parduotuvės, o paskui – prekės / paslaugos užsakymo. Žodžiai turi padėti susigaudyti, apsispręsti, o ne klaidinti. Taigi neužtenka svetainėje įrašyti kelis raktažodžius – SEO tekstai turi būti naudingi, informatyvūs ir patrauklūs, skatinantys pardavimus.

Išorinis SEO

Išorinis SEO atliekamas tik tada, kai svetainėje jau padarytas vidinis SEO. Norint suprasti, kas tai yra, jį galima palyginti su ryšių užmezgimu. Gyvenime ir versle siekiant sėkmės, naudinga turėti ryšių, draugų, kurie gali prisidėti ar bendradarbiauti, įgyvendinant idėją. Vis tik aplinkui yra labai daug žmonių, kurie neturi jokio ryšio su jūsų idėjomis, siekimais, todėl jums reikia tik tam tikrų, naudingų ryšių. Juos galima užmegzti vis populiarėjančiuose verslo susitikimuose, renginiuose.

Internetiniam verslui taip pat reikia „naudingų ryšių“, tik šią paskirtį atlieka ne žmonės, o kokybiškos nuorodos, vedančios į jūsų svetainę. Jos paskleidžiamos aukštą reitingą turinčiuose portaluose. „Google“ visus portalus reitinguoja, tikrinama jų kokybė. Nuorodų platinimas žemo reitingo portaluose gali atnešti daugiau žalos, negu naudos. Jeigu turite daug kokybiškų atgalinių nuorodų, vaizdžiai tariant tinkamų „ryšių“ su savo internetine svetaine, „Google“ „nusprendžia“, kad jūsų svetainė yra svarbi ir aukščiau ją pozicionuoja.

SEO straipsnių rašymas ir platinimas taip pat įeina į išorinio SEO darbus. SEO straipsniai turi būti originalūs, atitikti optimizavimo taisykles, turėti raktažodžių ir reikiamų nuorodų.

Jeigu vis dar turite klausimų, neaiškumų ar norėtumėte, kad įvertintume jūsų internetinę svetainę, jums pravers SEO konsultacija. Nedvejodami skambinkite, rašykite, mes pasiruošę jums padėti visais klausimais. Juk ši informacija tai tik maža dalelė to, ką galima būtų pasakyti apie SEO optimizavimą.

Pavyzdžiui, „vyriški drabužiai“ yra viena populiariausių raktinių frazių, kurią vesdami vyrai tikisi rasti sau tinkamų drabužių internete ir galbūt įsigyti. Jeigu jūs turite e. parduotuvę, kurioje prekiaujate vyriškais drabužiais, būtų gerai, kad įvedus minėtą frazę, jūsų e. parduotuvė pasirodytų „Google“ paieškos viršuje. Tai jums užtikrintų didesnį klientų srautą į svetainę. Juk dauguma žmonių paslaugų ir prekių ieško pirmame paieškos puslapyje, rečiau – antrame, o į kitus net neužsuka. Taip pat jūsų e. parduotuvė turi būti patraukli ir patogi naudoti, kad susidomėjęs klientas rastų, ko ieško ir prekę ar paslaugą norėtų įsigyti pas jus. SEO optimizavimo dėka internetinė svetainė tampa kokybiška ir patraukli. Tai skatina klientą mažiau galvoti, mažiau ieškoti kitų variantų, o tiesiog pasikliauti jūsų elektronine drabužių parduotuve.

Taigi, SEO reklama tai ilgas ir sudėtingas kelias, turintis savo kainą, bet rezultatai stulbinantys, generuojantys gausius pardavimus bei pajamas! Todėl profesionalios SEO paslaugos atsiperka ir finansų, ir laiko atžvilgiu.

Kokius vitaminus turi gauti žmogus, kad būtų sveikas, geros nuotaikos, pilnas energijos? Pagrindiniai vitaminai yra A, B, C, D, E. Jeigu žmogus negautų bent vieno iš jų ilgesnį laiką, pavyzdžiui C, netrukus pradėtų sirgti. Lygiai taip pat ir SEO optimizacija – ji susideda iš skirtingų dalių, etapų, tačiau kiekvienas iš jų labai svarbus.

Raktinių žodžių tyrimas

Namo statyba prasideda nuo tvirtų pamatų, o SEO optimizavimas – nuo raktinių žodžių tyrimo. Tai svarbus, pamatinis darbas, ant kurio „statomas“ visas tolesnis SEO projektas. Jo tikslas – sužinoti, kaip internete jūsų paslaugų ieško potencialūs klientai. Raktinių žodžių tyrimas padeda išsiaiškinti, kokie žodžiai ir frazės yra populiariausi ir tinkamiausi jūsų verslui, kad atvedę klientų srautą, sugeneruotų didžiausias pajamas. Tam atliekamas rinkos tyrimas ir jūsų svetainės analizė. Išsiaiškinama, kokius raktažodžius naudoja konkurentai ir parengiama aiški strategija, kaip juos nukonkuruoti.

Kaip pavyzdį paimkime tą pačią vyriškų drabužių e. parduotuvę. Atlikdami tyrimą matome, kad frazė „vyriški drabužiai“ „Google“ paieškoje vedama apie 70 kartų per mėnesį, „vyriski rubai“ – apie 200 kartų, „stilinga apranga vyrams“ – apie 10 kartų. Tokių raktinių frazių ir žodžių dažnai būna ne vienas ar penki, bet labai daug, po keletą puslapių. Reikia išsiaiškinti, kokias iš jų naudoja konkurentai, o kokias norėtumėte naudoti jūs. Kokios frazės geriausiai atitinka jūsų e. parduotuvės turinį. Su pasirinktais raktažodžiais toliau dirbama jūsų svetainės viduje, vėliau visame internete. Kol vieną dieną jūsų vyriškų drabužių e. parduotuvė atsiduria paieškos sistemos pirmame puslapyje, pavyzdžiui, vedant populiarią frazę „vyriski rubai“, ir kitas, prieš tai pasirinktas frazes.

Toliau parengiamas Meniu medis. Atėjęs į Meniu medį, lankytojas mato visą svetainės struktūrą, visas joje esančias nuorodas į puslapius, išdėstytus aiškia tvarka. Čia jis gali greitai surasti norimą puslapį ir nukeliavęs į jį, įsigyti ieškomą prekę / paslaugą. Meniu medį galima palyginti su paprastos parduotuvės lentynomis. Jeigu klientui reikia marinuotų pomidorų, įėjęs į parduotuvę, jis suranda marinuotų produktų lentyną ir pasiima savo prekę, užuot ilgai klaidžiojęs po parduotuvę. Meniu medyje klientas aiškiai mato visas internetinės svetainės lentynas-puslapius.

Meta duomenys

Paaiškinsime pavyzdžiu, kas yra meta duomenys. Klientas, įvedęs raktažodį „vyriškos kelnės“ mato jūsų e. parduotuvę paieškos sistemoje, o taip pat ir kitas. Pirmiausia į akis jam krinta svetainių pavadinimai didelėmis mėlynomis raidėmis paieškos lauke. Tai – „Meta Title“. Po juo – svetainės nuoroda, o dar žemiau – aprašymas smulkiomis raidėmis, tai „Meta Description“.
Skaitydamas mūsų ir kitų e. parduotuvių pavadinimus ir aprašymus, klientas nusprendžia, į kurią svetainę pirmiausiai užsuks. Todėl šios meta žymės turi atitikti svetainės turinį ir kliento lūkesčius. Kai vidinis SEO eina į pabaigą, reikalingas SEO auditas ir techninis SEO. Jo metu tikrinamos programavimo klaidos. Pajungiamas „sitemap.xml“ tam, kad jūsų internetinė svetainė / parduotuvė būtų indeksuojama „Google“, užpildoma „schema.org“, patikrinamas svetainės užsikrovimo greitis, tinkamumas mobiliesiems įrenginiams ir atliekami kiti panašūs techniniai darbai.

#

Buveinė

Tauro g. 12, Vilnius, Lietuva

#

Telefonas

#

Pašto dežutė

#

Darbadienis

Pirm.-Penk.: 10:00 – 20:00